Při terapiích vždy věnuji zvláštní pozornost snům klienta. Sen je nádhernou možností, jak vstoupit do vlastního podvědomí. Co nám chce podvědomí říci? Na co chce poukázat formou snu, když v bdělém stavu nejsme s to naslouchat? Skrze sny nám podvědomí sděluje něco velmi důležitého, přehlíženého, často nedoceňovaného. Prostě něco, co nevidíme. Nebo nechceme vidět.
V celé existenci lidstva, kam až naše paměť sahá, měly sny vždy velký význam. Už v Mezopotámii byli v chrámech (zikkuratech) uctíváni bohové snů. Sen představoval možnost nahlédnout běh budoucích událostí, užívaly se rituály, dokonce existovala kategorie „posvátný sen“. V Egyptě byly zřízeny chrámy, kam se člověk uložil ke spánku s nadějí, že se mu dostane snu seslaného bohem. Toto snové znamení pak umožnilo nahlédnout do budoucnosti.
Z různých forem nazírání na sen používám nejraději daseinsanalytický výklad snu, který respektuje jedinečnost každého člověka. Otázky nejsou navádějící ani sugestivní. Jsou šetrně a vhodně kladeny, ponechávají dostatečný prostor pro uvědomění si daného významu snu. A zcela vždy hledáme paralely mezi bdělým a snovým životem klienta.
Snová terapie má velký potenciál pomoci lidem na jejich cestě ke zlepšení psychického zdraví. Klient má šanci objevit své nevědomé touhy a konflikty a pomůže mu to v každodenním BYTÍ ve světě. Ideálně radostném. A o to přece jde.